Informacje dotyczące dostawy i montażu luster

Ważne informacje dotyczące dostawy produktów
Zalecenia dotyczące montażu.

Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby finalny produkt został Państwu dostarczony w stanie idealnym. Każdy gotowy produkt przed spakowaniem do Klienta przechodzi rygorystyczną kontrolę połączoną z próbami wytrzymałościowymi, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkie lustra są odpowiednio zapakowane i zabezpieczone na czas transportu. Wypracowany i sprawdzony od wielu lat sposób pakowania sprawia, że lustra docierają do odbiorców w 99,9% w stanie idealnym. Nigdy jednak nie ma 100% pewności, że towar nie zostanie uszkodzony w trakcie jego dostawy. Nie mamy niestety wpływu na tzw. czynnik ludzki i sytuacje losowe, czasami zdarzają się pojedyncze przypadki uszkodzeń. W związku z tym wszystkie wysyłane od nas produkty są ubezpieczone, a Państwo mają możliwość sprawdzenia zawartości przesyłki w obecności kuriera, w momencie jego odbioru. Jest to bardzo istotne. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń, kurier w Państwa obecności sporządzi protokół szkody (data i godzina na protokole powinna pokrywać się z faktycznym dniem i czasem odbioru). Na jego podstawie ponownie wyślemy kolejne nowe lustro. W przypadku odbioru towaru bez zastrzeżeń, a także brakiem protokołu szkody, reklamacja transportowa może nie zostać uznana. Uszkodzenia stwierdzone i zgłoszone już po odejściu kuriera mogą świadczyć o braku związku czasowego między momentem dostarczenia, a  faktycznym zgłoszeniem szkody (mogą być interpretowane jako uszkodzenia powstałe już po doręczeniu towaru).


Montaż zakupionego lustra może odbywać się wyłącznie na fabrycznych, dostarczonych z produktem zawieszkach. Należy używać odpowiednich do zastosowanych zawieszek, kołków rozporowych z haczykiem. Należy stosować odpowiedni rodzaj kołków na których będzie zawieszone lustro. W trakcie prac montażowych nie opierać luster o ścianę (lustro może się obsunąć), nie stawiać ram bezpośrednio na podłodze (należy podłożyć coś miękkiego np. styropian). W trakcie rozpakowania i zawieszania lustra należy zachować wyjątkową ostrożność. Nie należy szarpać za ramę w trakcie zawieszania lustra. Należy zwrócić szczególna uwagę, aby nie uderzać niczym twardym w ramę (dotyczy zwłaszcza luster wyposażony w wąskie, bardziej delikatne ramy). Jeżeli lustro zostało oprawione w wąską ramę (poniżej 3 cm szerokości elementu ramy), należy w miarę możliwości chwytać produkt za taflę lustra, a nie bezpośrednio za ramę, minimalizując w ten sposób nacisk bezpośrednio za ramę. Czynność tą najlepiej jest przeprowadzić w dwie osoby. Niestosowanie do powyższych zaleceń, może w skrajnym przypadku doprowadzić do odkształcenia lub rozerwania ramy.

W przypadku luster, których oprawa została wykonana z litego drewna, a także materiałów drewnopochodnych (np. sklejka, okleina naturalna), prosimy o stosowanie się do kilku istotnych zaleceń, których przestrzeganie zapewni bezproblemowe użytkowanie produktu przez wiele lat.
Naturalną cechą drewna jest jego higroskopijność (zdolność do pochłaniania i oddawania wilgoci z powietrza). W związku z tym nie zalecamy użytkowania produktów wykonanych z drewna na zewnątrz pomieszczeń. Użytkowanie w łazienkach jest dozwolone tylko w przypadku pomieszczeń o dobrej wentylacji. W łazienkach mocno zawilgoconych z niedostateczną wymianą powietrza, drewno może pęcznieć i kurczyć się. W wyniku tego mogą powstać odkształcenia i spękania powierzchni drewnianych. Nie zaleca się umieszczania produktów drewnianych w bliskiej odległości od różnego rodzaju grzejników, a także innych źródeł ciepła (nie należy zawieszać luster na ogrzewanej ścianie, nie można ich ustawiać bezpośrednio na ogrzewanej podłodze). Lustra można zawieszać wyłącznie na zamontowanych fabrycznych zawieszkach. Niedozwolone jest ich przerabianie, stosowanie innych, a także przyklejanie luster na stałe do podłoża. Konserwacja i użytkowanie luster w ramach drewnianych powinna odbywać się z należytą ostrożnością. Zmywanie powierzchni szklanych i drewnianych może odbywać się wyłącznie za pomocą produktów do tego przeznaczonych. Stosowanie innych niż zalecane produktów może spowodować uszkodzenie wyrobu. Płyny należy nakładać na miękką bawełnianą szmatkę i nią zmywać. Podczas mycia należy unikać aplikacji wszelkich płynów bezpośrednio na powierzchnie. Taki sposób może doprowadzić do ich nagromadzania się w szczelinach, a w konsekwencji uszkodzić produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl